Thajská kuchyně
Thajská kuchyně

Thajsko u Vás doma.

Thajsko je známé svou báječnou a pestrou kuchyní, kterou je velmi důležité také pochopit. Jejich kuchyně je totiž někdy brána jako velice pálivá, slaná a kyselá. Ale není tomu tak. Thajská kuchyně je velmi rozmanitá. Snaží se zkombinovat tyto různé chutě společně ještě se sladkou chutí a vytváří tak nepopsatelný chuťový zážitek. Nepostradatelnou surovinou thajské kuchyni je bezpochyby koření. Jen ta správná kombinace přísad a koření dodá každému jídlu tu pravou chuť a vůni. Mezi suroviny, které jsou neodmyslitelnou součástí jídla je například bazalka, koriandr, chilli či různé druhy kari. Je jich samozřejmě mnohem a mnohem více.
Thajská jídla jsou pastvou nejen pro žaludek, ale také pro oči. Thajci si velice zakládají na tom, jak jídlo vypadá.
Příprava jídel je rychlá a jednoduchá. Proto není pochyby, že thajskou kuchyni zvládne nejen zkušený kuchař, ale i úplný začátečník. V thajské kuchyni se nejvíce používá způsob přípravy restování, smažení a grilování. Také se využívá vaření v páře. Tak jako u nás v České republice, je důležitou součástí jídla polévka. Mezi typické přílohy k jídlu patří zejména rýže. Jídla jsou poté doplněna různými omáčkami nebo dresinky. Součástí jídla musí také být salát. Salát v Thajsku se výrazně liší od salátu v České republice. Jeho chuť je spíše sladkokyselá, pálivá a připravují se převážně z masa, ovoce a ryb.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nadšení
77%
časově náročné
41%
dovednosti
74%
zkušenosti
82%
zručnost
93%
pro dospělé
90%
pro seniory
89%
strach
16%
zábavnost
84%
náročné fyzicky
15%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.